تفاوت خرید لیفتراک نو با کارکرده

تفاوت خرید لیفتراک نو با کارکرده

تفاوت خرید لیفتراک نو با کارکرده

تفاوت خرید لیفتراک نو با کارکرده

یکی از پارامترهای مهم در شرکت ها و کارخانجات، زمان می باشد. پس در مقابل این پارامتر یک لیفتراک قابل اعتماد عملا قیمتی ندارد. اگر کسب و کار شما به جایی رسیده است که نیاز به جابجایی محصولات بزرگتر و سنگین‌تر دارد، و کار دستی دیگر نمی‌تواند آن را از نظر فیزیکی کاهش دهد، ممکن است وقت آن رسیده باشد که یک لیفتراک تهیه نمایید.

خرید یک لیفتراک، سرمایه گذاری کمی نیست. لیفتراک‌ها ماشین‌های قدرتمند و فنی هستند که می‌توانند تاثیر عمده‌ای بر کارایی و بازده عملیات شما داشته باشند، بنابراین فقط نباید به این وظیفه جابجایی بعنوان هزینه نگاه کرد. مانند خرید خودرو، موارد زیادی وجود دارد که باید در نظر بگیرید، یکی از مهمترین آنها این است که یک لیفتراک دست دوم بخرید یا یک لیفتراک جدید. مزایا و معایب آشکاری برای هرکدام وجود دارد و انتخاب دستگاه مناسب می تواند در درازمدت به میزان قابل توجهی روی سود شما تأثیر بگذارد.

انواع لیفتراک کارکرده

لیفتراک ها در حالت کلی بر اساس شکل ظاهری، مدل، میزان کارکرد را میتوان به دو دسته کلی تقسیم بندی نمود که اصلاحا لیفتراک های در حد و لیفتراک های بازسازی شده می باشند.

لیفتراک در حد نو

به لیفتراک هایی که کارکرد آنها در حدود 2000 الی 5000 ساعت می باشند، لیفتراک های در حد نو گفته می شود. در صورتیکه قطعات و لوازم مصرفی این لیفتراک ها بموقع تعویض شده باشند و سرویس و نگهداری این دستگاهها به خوبی انجام گرفته باشد، گزینه مناسبی برای خرید می‌باشند.

لیفتراک بازسازی شده

گروه دوم از لیفتراک ها، لیفتراک های بازسازی شده و در اصطلاح لیفتراک های اورهال شده می باشند که بدلیل کارکرد بالا، فرسودگی قطعات، و همچنین شرایط موتور و گیربکس و وضعیت ظاهری مناسبی ندارند. این دستگاهها توسط شرکت هایی که در زمینه اورهال و بازسازی لیفتراک فعالیت دارند اورهال کامل شده و بصورت اساسی تمامی مشکلات این لیفتراک ها برطرف می گردند. در صورتیکه اورهال این لیفتراک ها به درستی انجام گیرد گزینه بسیار مناسبی از لحاظ کیفیت و قیمت برای خریداران خواهد بود.

لیفتراک کارکرده

از نظر اقتصادی خرید لیفتراک دست دوم بسیار مقرون بصرفه تر می باشد . بنابراین بسیاری از شرکت و کارخانجات نو پا شاید در ابتدا بدنبال خرید لیفتراک دست دوم باشند. در بسیاری از موارد کیفیت لیفتراک های کارکرده به گونه ای نمی باشد که بتوان به آنها بعنوان یک تجهیز جابجایی قابل اعتماد که چند شیفت را بصورت مستمر کار نماید نگریست. بنابراین قبل از خرید بایستی بدقت لیفتراک مورد نظر توسط یک کارشناس مجرب بررسی شود.

لیفتراک های دست دوم به شرط سالم بودم قطعات اصلی همانند : موتور، گیربکس، دیفرانسیل و دکل قابل اعتماد هستند و سایر خرابی ها با هزینه های ناچیز تعمیر می گردند. بنابراین خرید لیفتراک کارکرده از محل مطمئن و با گارانتی واقعی کمک زیادی در تامین لیفتراک و تعدیل هزینه های شرکت خواهد بود.

لیفتراک نو

قیمت لیفتراک نو و دست دوم مهم است، اما تنها پارامتر مهم در خرید لیفتراک نمی باشد. پس از بررسی برنامه های کاری مورد انتظار از لیفتراک، بایستی نوع لیفتراک مورد نیاز خود را محدود کنید.

لیفتراک نو

در مقابل لیفتراک های کارکرده، لیفتراک های نو قرار دارند. لیفتراک های جدید قابل اعتمادتر هستند و وظایف را با کمترین زمان خرابی ممکن انجام می دهند. قیمت لیفتراک جدید ممکن است بالا باشد، اما از طرف مقابل این دستگاهها شامل ضمانت فروش و گارانتی معتبر شرکتی هستند که از شما در برابر خرابی های غیرمنتظره محافظت می کند. از طرفی با اینکه قیمت لیفتراک نو یک نقطه ضعف به شمار می آید، داشتن تجهیزات جدید مزایای زیادی دارد.

لیفتراک نو یا کارکرده ؟

اگر قصد دارید در بیشتر سال از لیفتراک خود روزانه استفاده کنید، یک لیفتراک جدید بهترین گزینه است. لیفتراکی بخرید که به دلیل تعمیر و نگهداری تا جایی که ممکن است با خرابی کمی کار کند.

اگر استفاده از لیفتراک بصورت مستمر نمی باشد و کارکرد این وسیله بصورتی می باشد که توقف های غیرمنتظره اختلالی در روند کاری شرکت ایجاد نمی کند، یک لیفتراک دست دوم گزینه بهتری می باشد..

انتخاب درست

باز هم، تصمیم گیری بین تجهیزات جدید و استفاده شده به نیازهای تجاری شما بستگی دارد. خرید لیفتراک دست دوم مناسب می تواند در هزینه های شما صرفه جویی کند. با این حال، یک لیفتراک جدید می تواند سال ها کارکرد قابل اعتماد ارائه دهد.

به خاطر داشته باشید که اگر تصمیم به خرید یک لیفتراک دست دوم دارید، باید به موارد زیر توجه کنید:

    خانهخدماتفروشگاهتماس