تعمیرات تخصصی انواع لیفتراک

تعمیرات تخصصی انواع لیفتراک

تعمیرات تخصصی انواع لیفتراک

تعمیرات تخصصی انواع لیفتراک

عدم توجه به سرویس و نگهداری منظم لیفتراک می تواند به مرور زمان باعث خرابی های جزیی و کلی شود، تصور خرابی لیفتراک در حین کار برای خیلی از شرکت ها مانند یک کابوس است. تعمیرات لیفتراک از جمله مواردی است که در هنگام استفاده و نگهداری لیفتراک باید به آن توجه داشت. با توجه به اینکه لیفتراک یک وسیله صنعتی می باشند و از اجزاء پیچیده تری ساخته شده است و امکان تعمیرات مدارم بر روی ان امکان پذیر نمی باشد، بنابراین جهت تعمیر بایستی به یک فرد متخصص سپرده شود.

از جمله فعالیت های این مجموعه بشرح زیر می باشد:

چه مواردی نشان دهنده خراب بودن موتور لیفتراک می باشد؟

موتور لیفتراک یکی از بخشهای بسیار حساس است که نیاز به رسیدگی دارد و هرگونه بی‌توجهی به تعمیر و یا بررسی لیفتراک ممکن است باعث بروز مشکلات بسیار جدی شود که در نتیجه آن هزینه‌های زیادی را در پی خواهد داشت و اگر می خواهید از این هزینه‌ها و بروز مشکلات جلوگیری کنید باید هر چند وقت یکبار به مراکز تعمیر تخصصی برای بررسی لیفتراک مراجعه نمایید.

علایم مهم برای تعمیر موتور لیفتراک

تشخیص عیب موتور شما کار ساده ای نیست و بهتر است به مکانیک باتجربه برای تشخیص و رفع آن بسپارید. اگر مشکوک هستید که موتور شما مشکل دارد یا در ناامیدترین حالت به نظر می رسد که از کار افتاده است، بهتر است از یک مکانیک های خودرو باتجربه مانند مجتمع خودرویی برتر بخواهید موتور خودروی شما را بررسی کنند.

مهم ترین علائم هشدار دهنده مبنی بر اینکه موتور لیفتراک شما باید تعمیر شود، عبارت است از:

  • روشن شدن چراغ موتور روی داشبورد
  • از دست دادن قدرت
  • کاهش بهره وری سوخت
  • صداهایی مانند ضربه زدن، صدای خش خش، تف کردن
  • توقف موتور
  • بوهای غیرمعمول
  • کار کردن موتور پس از خاموش شدن
  • مقدار زیاد دود اگزوز

مشکلات رایج موتور لیفتراک

برخی از مشکلات رایج موتور لیفتراک که ممکن است با آن مواجه شوید و باید برای تعمیر موتور لیفتراک اقدام کنید، عبارت است از:

1- روغن کاری ناکافی

قطعات موتور بین قطعات متحرک خود به روغن نیاز دارند. هنگامی که روغن کاری کم باشد، می تواند باعث ایجاد اصطکاک در موتور شود که منجر به گرم شدن بیش از حد می شود و گاهی اوقات ممکن است موتور دیگر کارایی نداشته باشد. سروریس و نگهداری منظم لیفتراک خود به جلوگیری از چنین شرایطی کمک می کند.

2- خرابی پمپ روغن

خرابی پمپ روغن منجر به روانکاری ناکافی می شود. به همین دلیل ضروری است که بررسی کنید روغن موتور از ویسکوزیته واقعی برخوردار است و آن را به اندازه کافی سبک می کند تا در پمپ روغن جریان یابد.

3- روغن کهنه با رسوبات و زباله

روغن موتور ممکن است کهنه و کثیف شود و در نتیجه رسوبات و مواد زائد در اتصالات موتور مانند سوپاپ های ورودی، شمع ها و محفظه های احتراق ایجاد شود. هنگامی که لیفتراک خود را سرویس می کنید، اغلب فیلترهای روغن موتور لیفتراک شما را تمیز می کنند و این کار به از بین بردن هر گونه زباله کمک می کند.

4- سوخت و فشرده سازی ضعیف هوا

زمانی که لیفتراک شما دارای تراکم ناکافی سوخت و هوا در داخل موتور باشد، این کار می تواند مشکل بزرگی برای موتور باشد. شایع‌ترین دلایل احتراق ضعیف موتور به دلیل شکستن آب‌بند سوپاپ‌ها، سوراخ‌های داخل سیلندرها و استفاده بیش از حد از رینگ‌های پیستون است که باعث می‌شود هوا به بیرون نشت کند.

5- نشتی مایع خنک کننده موتور

این عیب موتور یک مشکل ساده‌تر برای تشخیص توسط تکنسین لیفتراک است. اگر مایع خنک‌کننده موتور حتی پس از واژگونی پایین بماند، پس مطمئناً نقص در سیستم خنک‌کننده موتور است.

6- مسدود شدن رادیاتور موتور

مایع خنک کننده قدیمی موتور که به مرور زمان آلوده شده است، می تواند باعث پر شدن رادیاتورهای موتور شما با رسوبات و رسوبات ناخواسته شود. این مورد یکی دیگر از دلایل رایج گرم شدن بیش از حد موتورها است.

7- انفجار طولانی مدت موتور

اگر در حین رانندگی صدای تق تق شنیدید، این احتمال وجود دارد که گرمای بیش از حد در محفظه احتراق آن وجود داشته باشد. گرمای بیش از حد و فشار زیاد باعث انفجار موتور می شود که به عنوان ضربه جرقه نیز شناخته می شود که می تواند باعث آسیب به پیستون ها، واشرهای سر و رینگ های پیستون شود.

به همین دلیل مهم است که هر گونه صداهای غیرعادی را قبل از اینکه به قطعات موتور شما آسیب برساند، توسط متخصص موتور بررسی شود.

تعمیر موتور لیفتراک

موتور لیفتراک را می توان قلب تپنده این دستگاه تصور نمود. این قسمت از لیفتراک بدلیل اینکه از روشن شدن دستگاه تا خاموش شدن ان دائما در حال کار می باشد نیاز به سرویس و نگهداری منظم و دقیق دارد تا از هرگونه خللی در عملکرد ان جلوگیری شود. در کنار تعمیرات منظم و دقیق لازم تا قطعاتی را که در موتور لیفتراک استفاده می شود از نوع مرغوب و از برندهای معتبر جهانی باشند تا بتوانند مدت زمان زیادی را بدون ایجاد هیچگونه مشکلی کار نمایند.

موتورهای لیفتراک در حالت گلی به دو قسمت بنزینی و دیزل تقسیم بندی می شوند که با توجه به نوع موتور ان از گازوئیل و با گاز و بنزین در این موتورها استفاده می شود. وظیفه موتور لیفتراک تبدیل انرژی شیمیایی حاصل از این سوخت ها به انرژی مکانیکی دورانی می باشد تا علاوه بر حرکت لیفتراک بتواند با کمک سیستم هیدرولیکی که در لیفتراک تعبیه شده است عملیات بالابری و جابجایی بار را نیز انجام دهد. این انرژی از طریق اشتعال احتراق داخلی در سیلندرهای تحت فشار، موتور ایجاد می شود.

بسته به نوع تعمیراتی که قرار است بر روی موتور لیفتراک صورت پذیرد بایستی قطعاتی تعویض و یا تعمیر گردند. کلیه خدماتی که در هایپرصنعت تبریز انجام می گیرد با کمک افراد متخصص در این حوضه و با استفاده از مدرن ترین تجهیزات و استفاده از قطعات اورجینال و اصلی لیفتراک می باشد که این امر موجب افزایش طول عمر کارکرد لیفتراک و افزایش بهره گیری از این دستگاه خواهد بود. این تعمیرات شامل انواع موتورهای دیزل، دوگانه سوز لیفتراک می باشد.اک د

ر تبریز

جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره می توانید با شماره 04135576173 با کارشناسان مربوطه در ارتباط باشید

تعمیرات تخصصی انواع لیفتراک سهند | تعمیرات تخصصی انواع لیفتراک تویوتا | تعمیرات تخصصی انواع لیفتراک کوماتسو | تعمیرات تخصصی انواع لیفتراک سپاهان | تعمیرات تخصصی انواع لیفتراک دوو | تعمیرات تخصصی انواع لیفتراک دوسان | تعمیرات تخصصی انواع لیفتر

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    خانهخدماتفروشگاهتماس