جک پالت دستی (Hand palletرا می توان یکی از ساده ترین تجهیزات برای جابجایی اجسام سنگین در انبار دانست. این تجهیز در حالت کلی از دوشاخک و یک پمپ هیدرولیکی برای بالابردن شاخک ها بهره می گیرد. بدلیل اینکه در اکثر مواقع بار در شرکت ها و کارخانجات بر روی پالت قرار دارند، جک پالت ها بگونه ای طراحی شده اند تا با کمک آنها بتوان پالت ها را به آسانی از نقطه ای به نقطه دیگر انتقال داد. متناسب با نوع کاربری که جک پالت ها دارند می توان آنها در گروه ها و نام های متفاوتی دسته بندی نمود که از رایج ترین آنها می توان به جک پالت دستی استاندارد، جک پالت برقی، جک پالت قیچی، جک پالت توزین دار، جک پالت گالوانیزه و جک پالت رولبر اشاره نمود، که در ادامه به تفصیل هرکدام از این جک پالت ها توضیح داده شده اند.

تمامی جک پالت ها دارای گارانتی شرکتی و خدمات پس از فروش 10 ساله می باشند.

 • جک پالت دستی 2 تن
 • جک پالت دستی 3 تن
 • جک پالت دستی 5 تن
 • جک پالت توزین دار
 • جک پالت قیچی
 • جک پالت استیل

جهت مشاوره و خرید جک پالت دستی با ما در ارتباط باشید

041-35576173

جک پالت استاندارد

یکی از انواع جک پالت هایی که به وفور در شرکت ها، فروشگاهها و کارخانجات استفاده می شود می توان به جک پالت دستی استاندارد اشاره نمود. این جک پالت در تناژهای 2 تا 5 تن در دو نوع جک پالت عرض 55 و جک پالت عرض 68 تولید و به بازار عرضه می گردد و دارای مشخصات زیر می باشند :

 • طول شاخک 115 سانتی متر
 • حداقل ارتفاع بالابری 8 سانتی متر
 • حداکثر ارتفاع بالابری 20 سانتی متر
 • دارای پمپ گالوانیزه قابل تعمیر ضدزنگ مجهزبه سیستم ضد نشتی
 • چرخ های جلو دوبل از جنس پلی اورتان ضدسایش نشکن
 • تمامی نقاط متحرک دارای قابلیت گریس خوری
 • دارای چرخ راهنما جهت عبور آسان از روی موانع و ناهمواری ها
 • دارای سوپاپ اطمینان جهت جلوگیری از فشاری اضافی به پمپ هیدرولیک

جک پالت قیچی

در جک پالت های استاندارد حداکثر ارتفاع بالابری 20 سانتی متر هست. در بعضی از مواقع نیاز است علاوه بر اینکه این وسیله بعنواع جک پالت عمل نماید، در کنار آن بصورت یک میز هیدرولیکی جهت جلوگیری از خم و راست شدن های مداوم برای بداشتن یا گذاشتن بار بر روی جک پالت نیز کاربرد داشته باشد. برای اینکار از نوع دیگری از جک پالت بنام جک پالت قیچی استفاده می شود. جک پالت های قیچی می توانند بار را تا ارتفاع 800 میلیمتر بلند نمایند که وسیله ای بسیار کارآمد در صنایعی همچون کاغذسازی می باشد. در کنار چرخ های عقب از چرخ های تعادل استفاده می شود که در ارتفاعات بالا باقفل شدن علاوه بر جلوگیری از حرکت جک پالت باعث افزایش تعادل این وسیله نیز می گردد. از خصوصیات این دستگاه می توان به موارد زیر اشاره نمود :

 • مناسب جهت بارگیری و تخلیه در وانت بار و ارتفاع تا 83 سانتیمتر
 • پایه های بلند جهت برقرای تعادل بیشتر در پالت های گوناگون
 • تقویت یک تکه قاب جلو برای افزایش ثبات و یکنواختی حرکت جک پالت
 • چرخ از جنس پلی اورتان (PU) جهت جلوگیری از سایش
 • دستگیره طراحی شده ارگونومیک برای افزایش راحتی و کاهش خستگی در حین کار

جک پالت توزین دار

جک پالت توزین دار یا جک پالت باسکول دار نوع دیگری از جک پالت ها می باشد که می توانند در کنار جابجایی بار عملیات اندازه گیری وزن بار را نیز انجام دهند. این نوع جک پالت دارای نمایشگر دیجیتالی بوده که عملیات مختلفی همچون اندازه گیری وزن خالص، وزن ناخالص و وزن کل، قابلیت پرینت گرفتن، قابلیت اتصال به کامپیوتر و آنالیز بر روی داده های ارسالی از دستگاه جک پالت به رایانه از طریق پورت RS-232 اشاره نمود. جک پالت توزین دار بیشتر در شرکت های غذایی و دارویی استفاده می گردد. جک پالت توزین دار دارای لودسل های خمشی می باشد که بر روی شاخک های آن نصب شده است و از پارامترهایی که حین خرید بایستی به آن توجه نمود میزان دقت اندازه گیری این نوع جک پالت ها می باشد که از 100 گرم تا 500 گرم بسته به نوع تکنولوژی آن متفاوت می باشد.

 • قابلیت پرینت گرفتن (سیستم ضدآب)
 • حداقل وزن قابل سنجش 450 گرم، حداکثر خطا 200 گرم، حداکثر بارگیری 2 تن
 • دارای عملگری های وزن خالص، وزن ناخالص، وزن کل و شمارشگر
 • زمان شارژ مجدد باطری 12 ساعت و سیستم خاموش کن اتوماتیک، تنظیم نور صفحه و اخطار دهنده شارژ

جک پالت رولبر

در بعضی مواقع نیاز است تغییراتی بر روی جک پالت داده شود تا با کمک ها بتوان مواد یا بارهای خاص را نیز جابجا نمود، یکی از این موارد که در صنایعی همچون کاغذسازی استفاده می شود جک پالت رولبر می باشد. شاخک های این جک پالت طوری با زاویه خاصی طراحی و تولید می شوند تا با کمک آنها بتوان بارهایی همچون رول، غلطک، کلاف سیم، کابل، قرقره های بزرگ سیم بکسل و… را جابجا نمود. این نوع جک پالت بر اساس نوع بار و سفارش مشتری ساخته می شود.

جک پالت گالوانیزه

جک پالت گالوانیزه یا جک پالت استیل از فلزاتی که در برابر خوردگی، رطوبت و محیط های مرطوب مقاوم هستند ساخته می شود. این نوع جک پالت ها بیشتر در مکان های مرطوب، سرخانه ها و انبارهایی با درجه رطوبت بالا و در مواردی که بار خیس می باشد مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین این نوع جک پالت در محیطهای بهداشتی به دلیل سهولت و مقاومت در برابر شستن و ضد عفونی کردن بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

 • پمپ هیدرولیک قوی و با دوام
 • مناسب در فروشگاه ها، انبارها و مراکز پخش
 • استفاده از بدنه فولاد با کیفیت فوق العاده بالا
 • طراحی دسته ارگونومی

ویژگی های  جک پالت با کیفیت

 1. چرخهای به کار رفته در جک پالت می بایست فلزی باشند و روکش آنها از جنس پلی یورتان باشد. چرخ فلزی نسبت به چرخ های تفلونی بکاررفته در بعضی از جک پالتها استحکام ودوام بالایی دارند و روکش پلی یورتان باعث روانی بیشتر وصدای کمتر در هنگام حرکت جک پالت می گردد.
 2. محفظه ای که جلوی جک پالت و زیر دسته قرارگرفته و پمپ هیدرولیکی که در واقع نیروی بالابرنده جک پالت می باشد درون آن قرار دارد بهتر است طوری ساخته شده باشد که قابل باز شدن از بالا باشد تا درصورت خرابی پمپ هیدرولیک بتوان آن را به راحتی تعمیر کرد. به این مدل جک پالت با پمپ قابل تعمیر گفته می شود.
 3. ورق به کار رفته در ساخت جک پالت های بادوام بهتر است از نوع ضخیم و تقریبا ورق ۴ میلیمتر باشد.
 4. در بعضی از جک پالتهای ۳ تن به بالا در زیر لبه های زیرین شاخک یک قطعه پروفیل تعبیه شده است که باعث استحکام بیشتر جک پالت می گردد. به این نوع جک پالت معمولا جک پالت با شاخک دوبل گفته می شود.
 5. داشتن گریس خور چرخها و پمپ نیز می تواند باعث عمر بیشتر جک پالت گردد.

جک پالت برقی یا شارژی

در جک پالت های برقی نیروی محرکه برای حرکت و بالابری نیروی الکتریسیته است که توسط باتری های قابل شارژ تامین می شود. اگرچه کاربری این جک پالت ها بسیار آسان تر از انواع دستی می باشد، اما به علت قیمت های بالای این مدل جک پالت، عرضه این محصول در ایران به صورت محدود انجام می گیرد.

کاربر تنها کافی است پشت فرمان بایستد و عمل حمل و یا جا به جایی را به وسیله هدایت آن انجام دهد.

جک پالت های برقی در دو تنوع اصلی با قابلیت حمل نفر و یا بدون قابلیت حمل نفر( سکو دار و بدون سکو )  تقسیم می شوند. سرعت و بازدهی این دستگاه در انبار بسیار بالا بوده و آلودگی زیست محیطی از خود باقی نمی گذارد.

جک پالت برقی مکانیزمی همانند جک پالت دستی دارد، با این تفاوت که از نیروی محرکه الکتریکی که توسط یک باطری قوی تامین می شود، عملیات باربری و جابجایی بار را انجام می دهد. بدلیل استفاده از نیروی محرکه الکتریکی در جک پالت های برقی سرعت انجام کار نیز افزایش خواهد یافت و این امر باعث افزایش بهره وری در جابجایی و حمل بار در یک مجموعه خواهد شد.

جک پالت های برقی در دو مدل تمام برقی (اتوماتیک) و نیمه برقی ساخته و به بازار عرضه می شوند. در پالت تراک های تمام برقی عملیات بالابری و حرکت دستگاه پالت تراک به بوسیله نیروی الکتریکی که توسط یک باطری اسیدی – سربی و الکترو موتورهای حرکت انجام می گردد.

 در نوع نیمه برقی حرکت دستگاه توسط نیروی محرکه الکتریکی انجام می پذیرد و عملیات بالابری توسط جک هیدرولیکی دستی همانند پمپ تعبیه شده در جک پالت دستی با هندل زدن انجام می شود.

از مزایای جک پالت برقی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • عدم نیاز به نیروی مکانیکی
  • سازگار با محیط زیست به دلیل کار با نیروی محرکه الکتریکی
  • عدم ایجاد آلودگی و سروصدا
  • قابلیت شعاع چرخش کمتر

تعمیر جک پالت دستی

با اینکه جک پالت وسیله ساده با اجزاء کمتری برای خرابی می باشد با این حال استفاده نامناسب و استهلاک قطعات می تواند کارکرد این وسیله را با مشکل مواجه نماید. تمامی ابزارها و وسایل نیاز به سرویس و نگهداری منظم دارند. بخصوص در صنعت این امر بسیار ضروری و لازم می باشد، زیرا هر گونه توقف در بخشی از صنعت باعث ایجاد اخلال در عملکرد بخشی از سیستم خواهد شد. جک پالت دستی نیز از این امر مستثنی نبوده و استهلاک قطعات و عدم توجه به سرویس و نگهداری این وسیله انبارداری باعث ایجاد خرابی های جزیی و کلی خواهد شد.

هایپرصنعت تبریز با نزدیک به دو دهه فعالیت در زمین تجهیزات انبارداری و با بکارگیری پرسینل مجرب در امر تعمیر اینگونه تجهیزات، اقدام به تعمیر انواع جک پالت دستی از برندهای ایرانی و وارداتی نموده است. جک پالت های تعمیری این مجموعه دارای گارانتی 3 ماهه می باشد. در حالت کلی تعمیرات جک پالت دستی را می توان به سه بخش عمده تقسیم بندی نمود:

تعمیر پمپ جک پالت

پمپ جک پالت از قسمت های مهم می باشد که عملکرد بالابری جک پالت بر عهده آن می باشد که در صورت بروز هرگونه ایراد و مشکلی در این قسمت، عملکرد کل جک پالت با مشکل مواجه خواهد شد. به مرور زمان و با مستهلک شدن اورینگ ها و پکینگ های پمپ هیدرولیک جک پالت مشکلاتی همچون خالی شدن فشار هیدرولیک، روغن ریزی، کم شدن توان بالابری اشاره نمود که با جایگزینی لوازم استاندارد می توان این موارد را برطرف و از جک پالت برای مدت طولانی تری استفاده نمود.

تعمیر و اصلاح شاسی جک پالت

 شاسی جک پالت از ورق 3 یا  4 میلیمتر می باشد که از دو قسمت شاخک ها و قسمت پشتی که در کنار دسته و پمپ جک پالت قرار گرفته است، تشکیل شده است. از عمده خرابی های شاسی جک پالت که از استفاده نادرست و همچنین حمل بار بیشتر از تناژ جک پالت ناشی می شود می توان به خم شدن و یا دفرمه شدن شاخک ها اشاره نمود. این ایرادات با عملیات آهنگری توسط با بالاترین کیفیت اصلاح شده و در صورت نیاز شاخک ها تقویت می گردند.

تعویض چرخ های جک پالت

چرخ جک پالت دستی از قسمت های مصرفی این دستگا می باشد که با مرور زمان و همچنین استفاده از جک پالت ها در سطوح نامناسب و بکارگیری جک پالت در سطوحی که باعث ایجاد اصطکاک بیشتر چرخ ها میشود، معمولا رویه چرخ جک پالت از بین رفته و باعث اخلال در حرکت جک پالت می شود. تعمیر چرخ ها از لحاظ زمانی و اقتصادی مقرون به صرفه نمی باشد بنابراین چرخ های جک پالت با چرخ های نو و با کیفیت جایگزین می شوند.

فروش انواع جک پالت دستی

هایپرصنعت تبریز بعنوان یکی از بزرگترین واردکننده و تامین کننده انواع تجهیزات انبارداری از جمله جک پالت  دستی و برقی، استاکر دستی و برقی در ایران مفتخر است به اطلاع برساند جهت تامین نیاز مشتریان عزیز و در راستای گسترش فعالیتهای خود، واردات و فـروش از محل موجودی انواع جک پالت دستی از تناژ 2 الی 5 تن را در دستور کار قرار داده و همچنین قادر به پذیرش سفارش مدل های خاص مورد نظر مشتریان محترم می باشد. این جک پالت ها بصورت چرخ پلی اورتان، چرخ پلی آمید و چرخ چدن در دو نوع جک پالت استاندارد و جک پالت عریض طبق سفارش مشتری آماده و جهت استفاده در اختیار آنان قرار می گیرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر، مشاوره خرید، ارسال کاتالوگ، درخواست مشخصات فنی ، پیش فاکتور و… در رابطه با فروش انواع جک پالت دستی و تامین قطعات این تجهیزات و همچنین تعمیر انواع جک پالت با کارشناسان مجموعه تماس حاصل فرمایید.

جک پالت ۳ تن | جک پالت چیست | جک پالت ایرانی | جک پالت 2 تن | جک پالت مگا لیفت | جک پالت دست دوم | قیمت جک پالت دستی 2 تن | مشخصات جک پالت دستی | جک پالت دستی 1 تن | بهترین برند جک پالت دستی | قیمت جک پالت دستی 3 تن

  خانهخدماتفروشگاهتماس