استاکر برقی

استاکر برقی

استاکر برقی

استاکر برقی

استاکر برقی از خانواده تجهیزات انبارداری بوده و قابلیت حمل و جابجایی پالت را در ارتفاع دارا می باشند. تجهیزاتی که با نام استاکر برقی در بازار شناخته می شوند وسیله هایی هست که جابجایی عرضی و بالابردن پالت را با کمک نیروی محرکه الکتریکی که توسط یک باطری اسیدی سربی تامین می شود انجام میدهند. استاکرهای برقی دارای یک دسته جویستیک می باشند که با کمک آن اپراتور می تواند دستورات لازم را جهت حرکت و جابجایی بار به دستگاه توسط یک برد کنترل بدهد.

قطعات استاکر برقی

بطور کلی استاکرهای برقی دارای یک دکل که میتواند دو مرحله ای و یا سه مرحله ای باشد، بدنه، باطری لیفتراک، دسته جوستیک، چرخ های پلی اورتان، الکتروموتورهای حرکت و پمپ هیدرولیک و  برد کنترل تشکیل شده است. همچنین در برخی از استاکرهای برقی سکویی جهت ایستادن اپراتور طراحی شده است که اپراتور می تواند بر روی این صفحه ایستاده و همراه با این وسیله بار را جابجا نماید.

کاربرد استاکر برقی

استاکرهای برقی را میتوان به نوعی جایگزین لیفتراک در فضاهای کوچک و محدود دانست. استاکر ها در این مکان ها می توانند عملکرد و قدرت مانور بالاتری داشته باشند.  همچنین شرکت ها و اصنافی که نسبت به آلایندگی محیط حساس هستند معمولا در انبارهای خود از استاکر های برقی جهت حمل و جابجایی کالاهای خود استفاده می کنند که از آن جمله می توان به شرکتهای تولیدی دارو و مواد غذایی در بعضی موارد در سردخانه ها اشاره نمود.

ظرفیت استاکرهای برقی بین 1 الی 2 تن می باشد، بنابراین شرکتهایی همانند شرکت های آرایشی و بهداشتی، ظروف یک بار مصرف و تولید کنندگان لوازم خودرو که تناژ بار در آنها کم است، استاکرها جایگزین مناسبی برای لیفتراک می باشند. از دیگر مواردی که می توان به کاربرد استاکر برقی اشاره نمود، شرکت هایی هستند که تناژ بار در آنها کم است بعنوان مثال می توان به شرکت های آرایشی و بهداشتی، ظروف یک بار مصرف و تولید کنندگان لوازم خودرو اشاره نمود.

مزایای استاکر برقی

  • قیمت مناسب تر این دستگاه در مقایسه با لیفتراک
  • طراحی ساده و کاربردی
  • هزینه تعمیرات و نگهداری پایین
  • مانورپذیری بالا در محیط های با فضا محدود

معایب استاکر برقی

در استاکرهای برقی از چرخ های پلی اوتان استفاده شده است. این چرخها در محیط های کف صاف و تمیز کاربرد دارند بنابراین استفاده از استاکرها در محیط های خارج از انبار همواره دارای مشکلاتی در عملکرد نامناسب این دستگاهها خواهیم بود و یکی از الزامات استفاده از استاکر در انبار مسطح و هموار بودن سطح زمین در اینگونه مکان ها می باشد.

پارامترهایی که در خرید استاکر برقی باید به آنها توجه داشت:

تناژ بار : باید به این نقطه توجه داشت که با بالارفتن بار در استاکرهای برقی نقطه ثقل دستگاه تغییر پیدا میکند، بنابراین برای اینکه دستگاه حالت تعادل خود را حفظ نماید به ناچار تناژ نامی کاهی پیدا میکند، بعنوان مثال یک استاکر 1.2 تنی در ارتفاع 3 متر می تواند 500 کیلو بار جابجا نماید،. بنابراین در خرید استاکر یکی از پارامترهایی که باید در نظر گرفت تناژ دستگاه می باشد.

مدت زمان به کارگیری استاکر : استاکرهای برخلاف لیفتراک های برقی، دستگاههای کاربرد سنگین نمی باشند. ساعت کاربری در برخی از این تجهیزات 4 ساعت می باشد، بنابراین حین خرید بایستی به این نقطه نیز توجه داشت.

ارتفاع مورد نیاز : دستگاه استاکر نهایتا تا ارتفاع 4.5 متر را میتواند پوشش دهد، برای موارد بالاتر از این از ریچتراک در داخل انبار و لیفتراک های برقی در خارج از انبار استفاده می شود. از دکل های رایج استاکرهای برقی میتوان به دکل 3.3 متر، 3.6 متر، 4.5 متر، 4.60 و در برخی موارد 5 متر اشاره نمود.

کیفیت تولید استاکر: شکی نیست که هرچقدر کیفیت ساخت و تولید استاکرهای برقی و قطعات استفاده شده در آن بالا باشد، مصرف کننده با خیال راحت و برای مدت طولانیتری از این دستگاهها استفاده خواهد کرد و تنها چیزی که بعد از مدتی تعویض خواهد شد قعات مصرفی از جمله باطری و چرخ های استاکر می باشند. بنابراین موقع خرید بایستی تحقیق مفصلی در این خصوص صورت گیرد.

گارانتی و خدمات پس از فروش شرکت تولید کننده:  در شرایط تحریمی حاضر، یکی از مهمترین مسائلی که در خصوص ماشین آلات مطرح می گردد، تضمین تامین قطعات یدکی این نوع دستگاهها می باشند. چون در صورتیکه قطعه ای از استاکر خراب شود و شرکت تامین کننده قادر به تامین قطعه یدکی نباشد، دستگاه برای مدت طولانی تا جایگزینی قطعه معیوب قابل استفاده نخواهد بود.

خرید استاکر برقی

هایپر صنعت به منظور گسترش حضور در بازار از طریق ارتقا سطح خدمات و جلب رضایت مشتریان، فعاليت های خود را در زمینه فروش تجهیزات انبارداری از جمله جک پالت، استاکر دستی و برقی، پالت تراک، ریچتراک و انواع لیفتراک و همچنین تامین قطعات و لوازم یدکی آغاز کرده و با همکاری مدیران خبره، کارشناسان مجرب و پرسنل با تجربه آموزش دیده خود ، توانسته خدمات هرچه بهتر به کارخانجات و شرکت هایی که از اینگونه تجهیزات استفاده می کنند را ارئه دهد. جهت خرید استاکرهای برقی با تناژ ها و دکل های مختلف از برندهای معتبر جهانی می توانید با کارشناسان این مجموعه در ارتباط باشید.

نوشتن یک پیام

Your email address will not be published.

پست مرتبط

Enter your keyword