لیفتراک برقی

لیفتراک برقی

با توجه به پیشرفت هایی که در صنعت روی داده است، برای جابجایی بارهای سنگین در تولیدی ها، شرکت ها و کارخانجات از روش های نوین استفاده می شود. دستگاههایی که برای این منظور استفاده می گردد را میتوان با توجه به کاربری دستگاه به جک پالت، استاکر های دستی و برقی، ریچتراک، پالت تراک و لیفتراک تقسیم بندی نمود. این ماشین الات علاوه بر اینکه جابجایی کالا را آسانتر می نمایند به موارات آن بازدهی را در یک مجموعه ی تولیدی افزایش می دهند.

در حالت کلی لیفتراک دارای یک جفت شاخک در قسمت جلویی خود می باشد که برای حفظ تعادل، در حین بالا بردن بار از وزنه تعادل در پشت آن استفاده می شود و با کمک نیروی محرکه که می تواند موتور احتراقی و یا الکتریکی باشد عملیات بالابری و جابجایی را انجام دهد. لیفتراک ها در انواع مختلف برقی، دوگانه سوز، و دیزلی تولید می شوند. از این میان لیفتراک برقی رایج ترین نوع لیفتراک در سالن های سرپوشده و بهداشتی می باشد.

این وسیله از یک باتری اسیدی-سربی برای تأمین انرژی موتور الکتریکی استفاده می‌کند. باطری لیفتراک این دستگاه به گونه ای طراحی شده است که یک شیفت کاری بتواند پاسخگوی نیاز مصرفی لیفتراک برقی باشد، در صورت اتمام شارژ باطری بدلیل قابلیت شارژ مجدد باطری های اسیدی سربی، برای شارژ بایستی به یک دستگاه شارژر متصل شود. بدلیل اینکه لیفتراک برقی با نیروی محرکه الکتریکی کار می کند، آلایندگی زیستی – محیطی تولید نمی کنند.

مزایای لیفتراک برقی

مزایای اصلی این لیفتراک های برقی عبارتند از :

کاملا عاری از آلایندگی گازهای گلخانه ای هستند.
سر و صدای بسیار کم تولید می کنند.
راندمان بسیار بالاتر از موتورهای احتراق داخلی دارند.
قیمت موتورهای الکتریکی آنها کم است.
بدلیل استفاده کم از قطعات مکانیکی هزینه های سرویس و نگهداری آنها پایین است.

معایب لیفتراک برقی

استفاده از این نوع لیفتراک، از لحاظ مصرف سوخت مقرون به صرفه است، زیرا با انرژی برق کار می کند. اما از لحاظ کارایی در صنعت، معایبی هم دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

مهمترین مشکل این نوع لیفتراک، مربوط به باتری و شارژ آن است. این لیفتراک به علت این که باید به طور مداوم شارژ شود نمی توان در فضای باز از آن استفاده کرد. اگرهم کاربر بخواهد با استفاده از انرژی ذخیره شده در باتری لیفتراک، بارها را جابه جا کند، نمی تواند به طور مداوم در فضاهای آزاد، از آن استفاده نماید . دلیل آن هم به طور واضح مشخص است؛ راننده لیفتراک باید پس از اتمام شارژ باتری، منتظر بماند تا باتری دوباره شارژ شده تا اپراتور بتواند به کار خود ادامه دهد.

فروش لیفتراک برقی

هایپرصنعت تبریز با مطالعه برندهای موجود بازار

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

    خانهخدماتفروشگاهتماس