سرویس و نگهداری جک پالت دستی

سرویس و نگهداری جک پالت دستی


سرویس و نگهداری جک پالت دستی

سرویس و نگهداری جک پالت دستی

جک پالت (Hand pallet trucks) وسیله ای با کاربری ساده برای جابجایی اجسام سنگین می باشد. با کمک جک پالت می توان محصولاتی را که بر روی پالت قرار گرفته اند، از نقطه ای به نقطه ی دیگر بدون هیچ دردسری انتقال داد.

جک پالت ها با اینکه می توانند به سهولت جابجایی کالا در شرکت و یا کارخانجات کمک نمایند، اما با مرور زمان و استفاده مداوم و عدم توجه به سرویس و نگهداری، این دستگاههای میتوانند با خرابی های جزئی یا کلی باعث دردسر شوند. اگر لیفتراک شما خراب شود و یا دچار آسیب شود بدون شک علاوه بر اختلال در امر جابجایی مواد باعث ایجاد هزینه های پیش بینی نشده می گردد.

زمانی که جک پالت نو خریداری می کنید، لازم است برای عملکرد بهتر و همچنین افزایش طول عمر آن نکاتی را رعایت کنید. افزایش طول عمر جک پالت و قطعات آن باعث افزایش بهوره وری این تجهیز و کاهش هزینه های سرویس و نگهداری و همچنین تعمیر آن می گردد.

سرویس و نگهداری از جک پالت دستی یک امر حیاتی و ضروری می باشد، با بازرسی های منظم و روزانه این تجهیز، می توان از خرابی‌های بزرگتر و هزینه‌های طاقت فرسا جلوگیری کرد، همچنین، شما با این کار از بروز غافلگیری‌های ناخوشایند جلوگیری کرده و به طول عمر جک پالت خود می‌افزایید.

مواردی را که باید در استفاده از جک پالت رعایت نمود به صورت زیر می باشد:

  • بازرسی روتین و روزانه

بهتر است که قبل از هر شیفت کاری یک بازرسی کلی از جک پالت داشته باشید تا بتوانید قبل از بروز مشکلات جدی، آن‌ها را به طور کامل بر طرف کنید. در حین بازرسی جک پالت هر گونه قطعات شل شده، نشتی، آسیب دیده و شکسته شده را بررسی کنید. بدلیل اینکه هر قطعه متحرک نیاز به روانکاری دارد، بهتر است هر چند وقت یکبار نسبت به روغنکاری و روانکاری قطعات جک پالت دستی اقدام نمایید، در جاهایی که نیاز به گریس کاری میباشد، المانهای گریس خود تعبیه شده است، علاوه بر این مکان ها لازم هست که بلبرینگ های موجود در چرخ های جک پالت دستی نیز روانکاری گردد تا از هرگونه آسیب های ناشی از خراب شدن بلبرینگ ها جلوگیری گردد.

  • قطعات هیدرولیک را هر سه روز یکبار چک کنید.

قسمت انتهایی دستگاه، پمپ هیدرولیک جک پالت تعبیه شده است که با کمک این پمپ عملیات بالابری شاخک ها و به تبعیت از آن بار قرار گرفته شده بر روی جک پالت انجام می گیرد.  قطعات هیدرولیکی مانند سایر قطعات به کار رفته در جک پالت به سرویس و نگهداری نیاز دارند. بازرسی ظاهری پمپ و نشتی های احتمالی این قسمت از جک پالت از اقدامات اولیه می باشد. توصیه می شود که در طول نگهداری و استفاده از جک پالت، سطح روغن هیدرولیکی نیز بررسی گردد. برای این کار کافی است، پیچ پرکننده روغن که روی قطعات قرار دارد را باز کنید. توجه داشته باشید، از روغنی برای سیستم هیدرولیکی استفاده کنید که توسط سازنده پیشنهاد شده باشد.

  • هر زمان که باتری‌ها تمام شدند آن ها را تعویض یا شارژ کنید.

اگر از جک پالت برقی استفاده می‌کنید، باید قبل از انجام هر کاری باتری آن را شارژ کنید. در برنامه نگهداری جک پالت از این که تمام باتری‌ها به اندازه کافی شارژ دارند یا خیر، اطمینان حاصل کنید.

  • توجه به ظرفیت نامی جک پالت دستی

اگر بیش از حد روی جک پالت دستی بار بگذارید، در واقع طول عمر آن را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهید. بارگذاری بیش از حد روی جک پالت، به قطعات و بخصوص پمپ هیدرولیکی آن آسیب وارد کرده و می‌تواند منجر به هزینه‌های بالا برای تعمیر شود.

  • از چرخ‌های جک پالت مراقبت کنید.

چرخ‌ها بخش مهمی از جک پالت محسوب می‌شوند، همچنین، با وجود اینکه نیاز به تعویض مکرر دارند، مراقبت از آن‌ها می‌تواند منجر به افزایش طول عمرشان بشود. توصیه می‌شود چرخ‌ها را به صورت منظم تمیز کنید، چرا که گیر کردن کثیفی می‌تواند باعث سایش سریع آن‌ها شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    خانهخدماتفروشگاهتماس